Silny odkurzacz do domu

Niedrogi a silny odkurzacz

Silny sprzęt pozwoli posprzątać szybciej i z mniejszym wysiłkiem. Warto w taki zainwestować, by oszczędzać i czas, i swoje siły. By znaleźć taki silny odkurzacz, trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę. Można dobre drobne AGD mieć za cenę niższą niż rynkowa. Słabsze możliwości finansowe nie przeszkodzą więc w zrobieniu takiego zakupu.

Jaką wybrać moc odkurzacza?

Kiedyś zwracało się uwagę przede wszystkim na moc. Im była wyższa, tym odkurzacz był silniejszy. Obecnie maksymalna wartość jest niższa niż dawniej. Odkurzacze mogą mieć moc na poziomie maksimum 900 W. Im bliżej tej wartości, tym lepiej. Zwłaszcza kiedy w domu są dywany. Jeśli są to dywany z długim włosiem, to najlepszy silny odkurzacz to taki, którego moc to co najmniej 800 W. Głównie w takiej sytuacji szuka się mocnego sprzętu. Gdy są same podłogi z paneli czy wykładziny bez runa, to poradzi sobie z nimi i słabszy sprzęt.

Co oznacza wskaźnik DPU?

Pomimo obniżenia limitu mocy odkurzacze nadal radzą sobie dobrze ze sprzątaniem. To dlatego, że ich efektywność zależy nie tylko od mocy silnika, ale i od mocy ssania. Wpływ na to mają różne czynniki. Dlatego nawet ważniejsza niż ten wskaźnik jest klasa skuteczności odkurzania. Ustala się ją na podstawie DPU, czyli wskaźnika zbierania kurzu. Podawany jest on oddzielnie dla dywanów i dla podłóg twardych. I na to warto zwracać uwagę bez względu, czy potrzebny jest odkurzacz bezprzewodowy, czy tradycyjny. Efektywność sprzątania określana jest przez klasy od A do G. Klasa A określa najwyższą efektywność sprzętu, a klasa G najniższą. Osoby, które szukają silnego odkurzacza, powinny wybrać taki o klasie A lub B. Zbierze on najwięcej zanieczyszczeń z dywanu i podłogi.
Najlepsze urządzenia kosztują najwięcej. Dlatego warto kupować je w miejscach, które oferują korzystne ceny. Outlet AGD to rozwiązanie, które interesuje także osoby, które mogą sobie pozwolić na zapłacenie ceny rynkowej. Odkurzacz o dużej sile pozwala oszczędzać czas i siły. Natomiast kupienie go w sklepie, gdzie oferowany jest outlet, to możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.