wypełniacze powietrzne

Wypełniacze powietrzne w pakowaniu AGD

Bezpieczne metody pakowania sprzętu AGD / RTV

Wiele osób zamówiło kiedyś drobne AGD przez Internet, tylko po to, aby odkryć, że sprzęt dotarł uszkodzony. Dostawcy AGD / RTV na całym świecie starają się codziennie znaleźć najlepsze metody pakowania i dostarczania swoich produktów. Odpowiedni sposób pakowania może zdecydować o tym, czy przesyłka dociera do odbiorcy w idealnym stanie, czy też zostaje uszkodzona w trakcie transportu. Świetnym materiałem do pakowania delikatnej zawartości są wypełniacze powietrzne. Obecnie są także dostępne ich biodegradowalne odpowiedniki, wytworzone z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wypełniacze powietrzne w różnych odsłonach

Powietrzny wypełniacz do pakowania to lekki, ale wytrzymały materiał, służący do wypełnienia pustych przestrzeni w opakowaniach. Zwykle wypełniacze powstają z plastiku, a ich celem jest utrzymanie produktu w bezruchu oraz absorpcja wstrząsów podczas transportu. Najpopularniejsze wypełniacze powietrzne to poduszki powietrzne do paczek, folia bąbelkowa oraz mata powietrzna.
Sprzęt AGD / RTV często zawiera delikatne komponenty elektroniczne, które mogą ulec uszkodzeniu w wyniku wstrząsów lub upadków. Wypełniacze do paczek minimalizują ryzyko uszkodzeń podczas transportu, tworząc „barierę powietrzną” wokół produktu. Dzięki temu, nawet jeśli opakowanie ulegnie wgnieceniu, wypełniacz powietrzny będzie działać jako amortyzator.

Jakie są zalety stosowania wypełniaczy powietrznych?

Dobrze dobrane wypełniacze do kartonów mają wiele pozytywnych cech. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, dlaczego warto iść w stronę wypełniaczy powietrznych, a nie na przykład styropianu lub ścinek kartonowych. Główne zalety powietrznych wypełniaczy, to:

  • ochrona przed uszkodzeniami – poduszki powietrzne do paczek skutecznie chronią sprzęt przed wstrząsami i upadkami podczas transportu.
  • lekkość – niska, właściwie znikoma waga, przekłada się na redukowanie kosztów transportu
  • wielofunkcyjność – wypełniacze powietrzne można stosować do różnych rodzajów produktów, nie tylko do sprzętu AGD/RTV.
  • łatwość użycia – wystarczy dobrać odpowiednią wielkość i ilość mat lub poduszek i umieścić je w kartonie obok towaru
  • odporność na warunki atmosferyczne – folia z której powstają wypełniacze jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury
  • ekologia – wiele wypełniaczy powietrznych jest wykonanych z materiałów, które można poddać recyklingowi. Na rynku pojawia się też folia biodegradowalna do pakowania z której produkuje się wypełniacze.